Energie / Energy

Dnes mi budík zvonil :-). Chůze temným lesem na autobus byla menší kaskadérský výkon. Nechal jsem si totiž doma baterku :-/. Poučení pro příště - bez baterky ráno za tmy do lesa nelez :-).

Today the alarm rang for me :-). Walking through the dark forest to the bus was less of a stunt performance. I left my flashlight at home: - /. Lessons for the next time - do not climb into the forest without a flashlight in the morning dark :-)

One of the stops on my route today took me to a solitude near the forest. The house and its surroundings had a lot of energy. You will not see many such entries in the Czech Republic.
IMG_20201027_105050.jpg

The sun was already over the horizon when I got for a walk with Sofia. Perhaps I managed to capture the evening atmosphere well :-)
IMG_20201027_164315.jpg

Jedna ze zastávek mé dnešní trasy mne zavedla na jednu samotu u lesa. Ten dům a jeho okolí měly pěknou energii. Takových vstupů v Čechách mnoho neuvidíte.

Slunce již bylo za obzorem, když jsem se dostal na procházku se Sofií. Snad se mi podařilo dobře zachytit večerní atmosféru :-)
IMG_20201027_171233.jpg

linka.png
#aroundworld
disc2.png

This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


51460
Daily Activity, Moving Around Office, Walking