My Actifit Report Card: September 2 2020

Dnes jsem ráno pořídil pár fotek sousedního rybníka. Oproti včerejšku nebetyčný rozdíl. Žádná mlha, jen opar nad hladinou, který začínaly prosvětlovat paprsky právě vycházejícího slunce.
IMG_20200902_065409.jpg

This morning I took a few photos of the neighboring pond. Compared to yesterday, a huge difference. No fog, just a haze above the surface, which was beginning to be illuminated by the rays of the rising sun.
IMG_20200902_065239.jpg

I was moving around the city in the late afternoon. I needed to buy something at the last minute before I left for northern days for northern days tomorrow morning.

On that occasion, my collection of manhole covers grew again. Manufacturer KASI, product line EVROPA 8. It can be identified by the flattening of the hinge cover :-)
cb5.jpg

V pozdním odpoledni jsem se pohyboval po městě. Potřeboval jsem na poslední chvíli něco nakoupit, než odjedu zítra ráno na pár dní na severní Moravu.

Při té příležitosti se mi opět rozrostla sbírka kanalizčních poklopů. Výrobce firma KASI, produktová řada EVROPA 8. Pozná se to podle zploštění u pantu víka :-)

linka.png
#aroundworld

This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


15075
Daily Activity, Walking